גדר

איך בוחרים גדר לגינה?

יש מי שאוהבים לגור בקומות גבוהות, אבל רבים שואפים לגינה, ואפילו קטנה, שתהיה חלקת אלהים הקטנה שלהם. כשרוצים לתכנן גינה, יש הרבה מאוד מרכיבים שצריך לקחת בחשבון, החל מתכנון הגינה עצמה, עבור בפינת ישיבה מוצלת ובפריטים נוספים בתוך הגינה, וכלה בגידור. כלומר ברכיב שמהווה הגנה ובעיקר הצהרת גבולות של הגינה, ומאפשר לשוהים בה ליהנות מפרטיות. בהתאם למטרת הגדר ניתן להחליט על גובהה, חוזקה, הצפיפות של הגדר והמראה שלה. בהום סנטר יש כמה סוגי גדרות לפי מטרות שונות. בכל מקרה, כדי להתקין גדר, לא משנה מאיזה סוג – ראשית יש לתקוע באדמה מוטות ברזל (יתדות ארוכות) שאליהן תתחבר הגדר.

ולסוגים השונים:
 • לשם הגדרת גבולות לגינה ולהתקנת גדר מעוצבת:
  ניתן להציב גדר עץ בגובה של עד 1.50 מטר. הגדרות האלה – המטופלות נגד תולעים – מגיעות כקיטים, וניתן לקנות אותן לפי המידה המקסימלית הנדרשת.
 • לשם הגנה על ילדים או כדי למנוע מהכלב לברוח מהגינה:
  גדרות מבמבוק/זרדים/ענפים בצפיפות גבוהה. מדובר בגדרות של עד 2 מטר גובה. ילדים קטנים ושובבים יתקשו לטפס ולעבור מעבר לגדר כזאת וגם הכלב לא יוכל להתנפל על עובר אורח ולהביך אותכם. הגדרות האלה מקנות פרטיות סבירה (אם כי לא מדובר באתה רמת פרטיות שמקנה גדר עץ או גדר ברזנט) והן יפות מאוד. החיסרון שלהן הוא שהן נוטות להתבלות מהר יותר, אבל ניתן לטפל בהן ולהאריך את משך חייהן.
 • לשם הגדרת גבולות וכן מתן פרטיות והגנה על ילדים ומפני בריחת הכלב:
  גדר מברזנטים בגובה של עד 2 מטר ובצבע ירוק. גדרות אלה שניתן לרכוש לפי מטר רץ מגיעות עם לולאות והן קלות להתקנה. מדובר בגדרות איכותיות מאוד.
 • לשם הגדרת גבולות לגינה:
  גדרות PVC בגובה של מטר וברוחב על פי דרישות הלקוח (נמכר לפי מטר רץ).
כל הגדרות הללו קלות מאוד להתקנה, וניתן גם להתייעץ לפני התקנתן עם אנשי מחלקת גינון.
ישנן בהום סנטר גם גדרות לשימושים פנימיים של הגינה, כמו תחימת שטח הדשא או טרסות. לשם כך יש בהום סנטר גדרות דקורטיביות ומודולריות מ-PVC שחור או מעץ. הן מגיעות בדרך כלל בגובה של עד חצי מטר.